Teknoloji

Twitter, kullanıcıların sıklıkla kullandığı o özelliği ücretli hale getirecek!

Kısa bir süre önce Elon Musk tarafından satın alınan ve her geçen gün yeni özellikler eklenen Twitter’a kullanıcıları tarafından konuşulacak yeni bir özellik geldi. Bildiğiniz gibi iki adımlı kimlik doğrulama seçeneğini aktif hale getirerek sosyal medya hesaplarımızın güvenliğini artırabiliyoruz.

Bu iki aşamalı doğrulama seçeneği ile sosyal medya kullanıcılarının büyük bir kısmı telefonlarına sms olarak gönderilen kod ile hesaplarına kolay ve güvenli bir şekilde giriş yapabildiler. Ancak Twitter CEO’su Elon Musk, Twitter kullanıcılarının hesaplarına giriş yaparken iki adımlı doğrulamayı kullanabilmeleri için yeni bir twitter blue abonesi olma kararı aldı. Elon Musk tarafından bu yeni gelişmenin duyurulduğu ilk andan itibaren Twitter kullanıcıları gelişmeyi büyük tepkiyle karşıladı.

TWİTTER’A YENİDEN GİRİŞ YAPANLARA BÜYÜK SÜRPRİZ!

Twitter hesabından çıkış yapmak ve Twitter’ın “Kısa mesajla etkinleştirilen iki faktörlü kimlik doğrulamayı kaldırma” mesajını tekrar girmek isteyen kullanıcılar. Onun meydan okumasıyla karşı karşıya kaldı. Uyarının altındaki açıklamada Twitter kullanıcılarının neden iki faktörlü kimlik doğrulamayı kaldırması gerektiği belirtiliyor.
Twitter, 20 Mart’tan itibaren kullanıcılarının sms yoluyla iki adımlı doğrulamayı kullanabilmesi için twitter blue’ya abone olma kuralı koyacak. Twitter mavi abonesi olmayan kullanıcılar için aktif olan bu seçenek, Twitter tarafından otomatik olarak kapatılacaktır. Ayrıca bu özelliği yalnızca twitter blue abonelerine sunan twitter, abone olmayanların da hesap güvenliğini sağlamak için fiziksel güvenlik anahtarlarını veya üçüncü taraf kimlik doğrulama araçlarını kullanmayı tercih edebileceklerini belirtti.

 

TWİTTER KULLANICILARINDAN ELON MUSK’A TEPKİ

Elon Musk’ın her gün yeni bir gündemle karşı karşıya kalmasına alışan kullanıcılar, beklenmedik atılımına bu kez sert tepkiler verdi. Bireylerin kendilerinden özgürce söz edebildiği bir mecranın giderek fiyatlanmaya doğru gidiyor olması tedirginlik yaratmıştır.

 

TWİTTER HESABINIZI GÜVENLİ OLARAK KULLANABİLECEĞİNİZ ALTERNATİF İKİ ADIMLI DOĞRULAMA UYGULAMALARI

Twitter’ın yalnızca twitter blue kullanıcılarına iki adımlı doğrulama sunacağını duyan kullanıcılar, hesap güvenliğini sağlamak için hemen alternatif güvenlik uygulamaları aramaya yöneldi. Sizler için araştırdığımız iki adımlı doğrulama uygulamalarını inceleyerek kendinize en uygun olanı belirleyip akıllı cihazlarınıza kurabilirsiniz.

Android için kimlik doğrulama uygulamaları:andOTP, Twilio Authy, Google Authenticator, Microsoft Authenticator, Cisco Duo Mobile, FreeOTP

iOS 16 için kimlik doğrulama uygulamaları:OTP kimlik doğrulaması, İkinci Adım, Twilio Kimlik Doğrulaması, Google Kimlik Doğrulayıcı, Microsoft Kimlik Doğrulayıcı, Cisco Duo Mobil, FreeOTP, iOS yerleşik kimlik doğrulayıcı

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu