Haber

TBMM Tescil İşlemleri Sürüyor

AZİZ METİN TURAN

14 Mayıs’ta seçilen milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki kayıt işlemleri devam ediyor. AKP Ankara Milletvekilleri Zehranur Aydemir ve Tuğrul Türkeş, UYGUN Partisi Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gurban, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ve MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk bugün kayıt işlemlerini yaptırdı.

Meclis’in en genç milletvekili AKP Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, kayıt işleminin ardından gazetecilere açıklama yaptı. Aydemir dedi ki:

“GENÇLERE SÖZ VERDİĞİMİZ HER İŞİN HEM TAKİPÇİSİ HEM GERÇEKÇİSİ OLMAK İÇİN GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM”

“İlginize çok teşekkür ederim, öncelikle 28’inci dönemdeki tüm milletvekillerimizin ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. 28’inci dönemin en genç milletvekili olarak sorumluluğumun da farkındayım, heyecanlıyım. İnşallah hem Ankara Milletvekili hem de TBMM’nin en genç milletvekili olurum.Türkiye’de gençliğin sesi olmak yerine gençlere vaad ettiğimiz her işin hem takipçisi hem de icracısı olmak için buradayım. Ankara’da gençlerin en yoğun olduğu bir bölgede, en keyifli haliyle TBMM’de. Elimden geleni yapacağım.”

AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti bir seçimi daha olgun ve geniş katılımlı bir şekilde idrak etti. Seçimlerden önce çok şanssızlık yapanlar oldu. Allah’a şükür Türkiye’de seçim sakin geçti. Birinci ders tamamlandı. Bugün okulumuzu teslim ettik. Bu pazar Cumhurbaşkanlığı’nın ikinci yarışını güzelliklerle yapacağız. Katılımın yine büyük olacağını düşünüyoruz. Çünkü vatandaşlarımız çok ilgili.”

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gurban, “Devletimize ve milletimize hayırlı olsun. Ülkemiz için hep birlikte çalışacağız inşallah.”

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, kayıt işleminin ardından şunları söyledi:

“İkinci kez seçildim. İlk dönem seçildikten sonra daha çok, daha güçlü çalışarak ülkemiz için elimizden geleni Kütahya’da yapmaya çalışacağız. 28. Dönem Milletvekili arkadaşlarıma başarılar diliyorum. “

MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, “Öncelikle Gazi Milletvekilliğimizin üyesi olmak bizim için bir onur, büyük bir gurur, büyük bir onurdur. Bunu yapma imkanı bulacağız. Çok memnunum. , teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu