Haber

Taksim saldırısına hazırlanan PKK/KCK’lı terörist yakalandı

İSTANBUL’un Taksim ilçesindeki terör saldırısına benzetmeye hazırlanan PKK/KCK terör örgütü mensubu ‘Xweza Lilaw’ kod adlı Gülda Bebek, Konya’da düzenlenen operasyonda yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Müdürlüğü koordinasyonunda Diyarbakır ve Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmada; İran’da PKK/KCK terör örgütü bünyesinde sözde özel kuvvet olarak faaliyet gösteren Gülda Bebek isimli teröristin sansasyonel bir hamle yapmak amacıyla 2022 yılında yurda giriş yaptığı öğrenildi. Teröristin Konya’nın Meram ilçesindeki adreste saklandığı ve eylem için örgüt üst yönetiminden talimat beklediği belirlendi. Çalışmalar sonucunda belirlenen adrese operasyon gerçekleştirildi. Terörist 23 Şubat akşamı düzenlenen operasyonda yakalandı.

Adreste yapılan aramada, 9 milimetrelik tabanca ve 2 adet şarjör, 31 adet şarjör baskılı fişek, bomba yapımında kullanılan lehim makinesi, ampermetre, mini elektrik motoru ve motora bağlı elektrik devreleri, 3 adet küçük tüp başlığı, 2 adet küçük ampuller ve pil blokları ele geçirildi. Teröristin geçen yıl Kasım ayında İstanbul Taksim’de 6 kişinin hayatını kaybettiği aynı saldırıyı gerçekleştirmek için son hazırlıklarını yaptığı belirlendi. Yakalanan PKK/KCK terör örgütü mensubuyla bağlantılı 3 kişi de gözaltına alındı. Şüphelilerin TEM Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri devam ediyor.

habermeric.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu