Haber

Taciz iddiasıyla gündeme gelen Kadir İstekli’den son hutbe! Akılda kalıcı ifadeler kullanır

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı HKG’yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile evlendirdiği ve bu kızın yıllarca tacize uğradığı iddiası gündeme geldi. Bir bomba. Günlerdir Türkiye’nin gündemini meşgul eden konu hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

SON HİZMETİNDEKİ SÖZLERİ DİKKAT ÇEKTİ

HKG ile 6 yaşındayken evlendiği HKG’yi yıllarca taciz ettiği iddia edilen Kadir İstekli’nin, Hiranur Vakfı’nın Sancaktepe’deki merkezinde sık sık vaaz verdiği, hatta bir tanesinde dikkat çekici açıklamalarda bulunduğu ortaya çıktı. son vaazları. Willing son hutbesinde, (İman şarttır. Allahü teâlâ bizi mümin olarak yarattı ve mümin olarak yaşatıyor. Rabbim son nefesimizde imanımızı koruyarak Kendisine kavuşmayı nasip etsin inşallah. Bir insan hiç küçük günah işlememiş de büyük günah işlemişse, o halde affolunması için durum nedir?’Büyük günahlarından affolunur’ diye emrolunuyor.”

NE OLDU?

Mağdur HKG, 6 yaşından beri zanlı Kadir İstekli tarafından cinsel istismara uğradığı gerekçesiyle şikayetçi oldu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına verilen dilekçede, zanlı Kadir İstekli ile babasının dini nikah kıydığı, zanlının babasının öğrenci olduğu, karşılıklı apartmanlarda oturdukları belirtildi. Şikayetin devamında HKG, cinsel ilginin Kadir Willed tarafından kendisine oyun olarak gösterildiğini belirtti. Bu ilginin babasının onayı ile gerçekleştiğini ve resmi nikahın o yaşına geldikten sonra yapıldığını dilekçede sunmuştur. İddianamede Kadir Wishli için 67 yıl 10 ay 15 gün, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatima Gümüşel için 22 yıl 6 ay hapis cezası istendi. Zanlılar, 22 Mayıs’ta ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu