Haber

Sivas’ta karantina kararı! Bugünden itibaren!

Son dakika Sivas haberi:Sivas’ın İmranlı ilçe merkezinde Şap hastalığı ortaya çıkması nedeniyle İmranlı Kaymakamlığı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Şap hastalığı nedeniyle tüm ilçenin karantinaya alındığını duyurdu.

İLÇEYE GİRİŞ ÇIKIŞ YASAKTIR

Açıklamada, şap hastalığıyla mücadele kapsamında ilçenin tüm mahalleleri ve bazı köylerinde hayvan hareketliliğinin azaltılması amacıyla büyükbaş ve küçükbaş hayvan alım satımı ile hayvansal ürünlerin giriş çıkışlarının 2019 tarihine kadar yasaklandığı belirtildi. daha fazla bildirim. Yazılı açıklamada, “İmranlı Hayvan Sağlığı ve Polis Kurulunun 14.11.2023 tarih ve 2023/5 sayılı kararıyla şap hastalığıyla mücadele kapsamında ilçenin tüm mahalleleri ile Altınca, Ağırboğaz, Ağırçulha, En önemlisi Beğendik, , Bulgurluk, Becek, Boğazören, Çukuryurt, Delice, Dereköy, Eskidere, Körabbas, Kapımahmut, Kızıltepe, Kılıçköy, Karaboğaz, Merkezkılıçlar, Piredede, Uzuntemur, Yenikent, Yapraklıpınar, Yaylacık, Yeniköy, Yukarıçulha köylerinde hayvan hareketliliğinin azaltılması amacıyla İkinci aşamada büyükbaş ve küçükbaş hayvan alım satımı ile hayvansal ürünlerin giriş ve çıkışları kapatılmıştır. Bir sonraki duyuruya kadar yasaktır.

YASALARA UYMAYANLARA ŞOK CEZALAR

Yasaklara uymayanlara 5996 sayılı Kanunun 36’ncı maddesi uyarınca 46.159 TL idari para cezası uygulanacaktır. “Şap hastalığına ilişkin tüm gelişmeler İlçe Müdürlüğümüz tarafından yakından takip edilmektedir. Tarım ve Ormancılık konusunda ilk andan itibaren gerekli tüm tedbirler alınmaktadır.”Onun sözleri yer aldı.

kagizman-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu