Haber

Kızı Hatay’daki Rönesans Köşkü’nün enkazına kalan Milli Yol Partisi İl Başkanı Kahraman: “Yeter ki Türkiye’de Rüşvet Olayı Ortadan Kalkmasın…

Kızı Hatay’da Rönesans Konutu’nun enkazına kalan Aksaray İl Başkanı Ahmet Karaman, “Türkiye’de inşaat sektörü, zeminde sorunu çözecek arkadaşlar bu görevi yapmadılar. Mimarlar, mühendisler, belediye başkanı, yapı müfettişleri, rüşvet olayı Türkiye’de ortadan kalkmış değil. Büyük Türk milleti bilmeli ki biz bu tür acılarla oldukça yüzleşeceğiz” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle kızı Hatay’daki Rönesans Konutu’nun enkazına kalan Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ve Milli Yol Partisi Aksaray İl Başkanı Ahmet Karaman, bölge ziyaretlerini sürdürüyor. ülke tarihinin en büyük felaketlerinden biri ve 10 şehri etkiledi. Depremin harap olduğu bölgeleri gezmeye devam eden Çayır, son olarak Hatay’da depremzedelerle buluştu.

Kızı Hatay’daki Rönesans Köşkü’nün enkazına kalan Milli Yol Partisi’nin Aksaray İl Başkanı Ahmet Karaman, durumu şu sözlerle özetledi:

“TÜRK MİLLETİ BİN DEFA BİRLİK VE BERABERLİK NOKTASINDA BUNU YAPTI. AMA HÜKÜMETİMİZDEN BUNU HİÇ GÖRMEDİK”

“Türk milletinin başı sağolsun. Acımızın tarifi yok. Cehennemi yaşadık. Doğal olarak, sarsıntının ilahi bir uyarı olduğunu imanımızla biliyoruz ama dertimiz ve acımız, Türkiye’deki inşaat sektörünün, dostların… Yerde sorunu kim çözecek, bu görevi yapmayan mimarlar, mühendisler, belediye başkanı, büyük Türk milleti bilsin ki Türkiye’de yapı denetimcilerinin rüşveti ortadan kalkmadığı sürece bu tür acılarla karşılaşacağız. Türk milleti birlik ve beraberlik adına üzerine düşenin bin mislini yapmıştır.Ancak biz devletimizden bunu hiç görmedik.Böyle bir zamanda tuvalet sorununu çözemediler.İnsanların kıvranacağı barınaklar yapamadılar. rahat ve sıcak. Bu yüzden acı çekiyoruz.”

Depremin yarattığı enkazın sadece müteahhitlerle ilgili olmadığını belirten Remzi Çayır, şunları söyledi:

“YÜKLENİCİYE KİM İZİN VERDİ? KİM? BELEDİYELER, MERKEZİ YÖNETİM; DOLANDIRICIYA VE HIZLIYA MÜCADELE ETTİNİZ”

“Gerçekten üzücü bir durumla karşı karşıyayız. Türkiye’de kafa değişmedikçe bu felaketler değişmeyecek, yaşadıklarımız değişmeyecek. Hep ders alıyoruz ama aklı olan, fikri olmayan yok, liyakat yok bunun sorumlusu kim kardeşim sadece müteahhit mi müteahhit kim izin verdi belediyeler merkezi yönetim gidiyorsun hile yapıyorsun hırsıza af çıkarıyorsun ne imar affı ne demek adam hileyle mesken yaptı parayı ver ruhsatı al türkiye bu noktada yönetilir mi bir de çıkmışlar utanmadan ağlıyormuş numarası yapıyorlar siyaset dolandırıcıları esnaf bunlar dışarı çık ve ağlama numaraları yap.”

haberkure.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu