Haber

Depremi yaralı olarak atlatan kedinin sahibi mikroçip sayesinde bulundu

ANKARA’da yaşayan Salih Aytekin (24), depremde yaralananlardan kurtarıldıktan sonra Adıyaman’daki kedinin sahibi Hatice Ergin’e (27) mikroçip sayesinde ulaştı. Aytekin, kediyi tedavisinin ardından sahibine göndereceğini söyledi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Adıyaman’daki arama kurtarma çalışmalarına gönüllü olarak katılan kuzeni Muhammed Ali Aytekin’in (26) enkazdan kurtardığı kediyi Salih Aytekin sahiplendi. Salih Aytekin, ‘Yaman’ adını verdiği kediyi Ankara’da tedavi için veterinere götürdü. Veterinerde yapılan muayenede kedinin mikroçipi olduğu belirlendi. Yapılan tarama sonucunda kedinin sahibinin Adıyaman’daki depremden sağ kurtulan Hatice Ergin ile akraba olduğu ve adının ‘Mırmır’ olduğu öğrenildi. Hatice Ergin ile irtibata geçildi ve kedisinin hayatta olduğu bildirildi. Büyük sevinç yaşayan Hatice Ergin, tedavisi tamamlandıktan sonra Mırmır’a kavuşacak.

‘MİRMİR ÖLDÜ SANDILAR’ Kediyi veterinere götürünce sahibini yakaladığını öğrendiğini belirten Aytekin, “Ankara’ya geldiği ilk gün veterinere götürdük. Veterinerimiz çip yapınca tarattık tüm bilgileri bulundu.Adını, nerede yaşadığını ve kaç yaşında olduğunu öğrendik.Sahipleri çıktı, hayattaydılar.Yaşadıklarına çok sevindik.Ailesiyle konuştuğumuzda çok sevindiler. mutlu oldular hatta çığlık attılar küçük kızları bile çok ağlıyordu Mırmır öldü zannetmişler sağ arka bacağında problem olabilir röntgeni çekilsin ailesine geri göndereceğiz dedi. ‘FELAKET MİKROÇİPİN ÖNEMİNİ GÖSTERDİ’ Uzman Veteriner Hekim Aslıhan Merve Acar (27) “Mikroçip sayesinde okuyucudan gelen bilgilere ulaştık. 15 haneli bu çip numarası sayesinde bilgilere ve geçmiş tedavilere ulaşıyoruz. Bu felaket bize mikroçipin bilgisini verdi. Ne kadar önemli olduğunu gösterdi çünkü kilometrelerce öteden Mırmir’in ailesine ulaştık. İnşallah sağlıklı bir şekilde ailesine kavuşur” dedi. .

Veteriner Hekim Doruk Demirci (35), Mırmır’ın sağlık durumunun iyi olduğunu, asıl sorunun hayvanın travması olduğunu, depremden etkilenen tüm hayvanların gözlerinde kaygı gördüğünü kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu