Ekonomi

Çalıştayda elektrikli araçlar masaya yatırıldı

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi işbirliğiyle Elektrikli Araçlar ve Akıllı Şehirler Çalıştayıdüzenlendi.

Elektrikli araçlar ve akıllı şehirler konusunda farkındalık yaratmak, sektörel gelişmeleri takip etmek ve teknolojik yenilikleri tanıtmak amacıyla düzenlenen çalıştaya yaklaşık 150 kişi katıldı.

ENERJİ YÖNETİMİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEF

Ankara Kent Konseyi’nde Gençlik Parkı’nda gerçekleştirilen çalıştay kapsamında; elektrikli araçlar ve akıllı şehirler konusunda farkındalık yaratmak, sektörel gelişmeleri ve yenilikleri takip etmek, teknolojik yenilikleri tanıtmak, karşılaşılan ve karşılaşılabilecek riskler, elektrikli araç teknolojisi, şarj altyapısı, akıllı şehir planlaması hakkında konuşmak. , ulaşım yönetimi, güç yönetimi ve sürdürülebilirlik.

Türkiye Kent Kurulları Birliği (TKKB) ve Ankara Kent Yönetim Kurulu (AKK) Genel Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, çalıştayın sunuculuğunda bir konuşma yaptı. “Başkentimiz Ankara Çevre ve İklim Meclisimiz ve Elektrik Mühendisleri Odası Ankara şubesi çalışmaları kapsamında oluşturduğumuz güç etüdü kümelenmesi liderliğinde sizlere bu tür çalıştaylarda destek olmaya çalışıyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu konudaki hassasiyetini gördünüz. Elektrikli araçlar artık ticari ve endüstriyel hayatın terkibi haline geldi. Şehirlerimiz kurumsal, fiziksel, ekonomik ve sosyal olarak daha akıllı. A ile gelmek zorunda. Dünyada geri dönüşümün öncüsü biz olabiliriz, siz öncüsü olabilirsiniz. Bu şehir bu süreçte öncü bir şehir oldu” dedi.söz konusu.

Gün boyu çalıştay; elektrikli araçlar ve şarj istasyonları, riskler ve güvenlik, şehirlerde akıllı ulaşım konuları üç oturumda gerçekleştirildi.

haber-baskale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu