Haber

Büşra’yı Vahşice Öldürdü: Cinayet Sanığı İnternette ‘Tecavüz’, ‘Tecavüz’, ‘İnsanları Yakmak’ Araması Yaptı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki Büşra Kabataş, annesi Aylin Çelik’in eski sevgilisi olduğu öğrenilen Taner Yaylacı tarafından öldürüldü. Büşra’yı 20 bıçak darbesiyle öldüren Taner Yaylacı’nın cep telefonu ve bilgisayarı incelendi. Yaylacı’nın internette tecavüz, tecavüz ve adam yakma başlıkları ile arama yaptığı öğrenildi.

İnternette ‘sersemletici tecavüz’, ’15 yaşındaki çocuğa nasıl tecavüz edilir?’ Başlıklarda arama yaptığı belirlendi

Olay, 8 Ekim 2022 tarihinde Gebze’nin Mustafakemalpaşa Mahallesi’ndeki evde meydana geldi. 3 katlı binanın 2. katında çıkan yangını söndüren itfaiye ekipleri, konutta Gebze Atatürk Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Büşra Kabataş’ın yanmış cesedini buldu.

Genç kızın öldürülmesinin ardından cinayet delillerini yok etmek için yangın çıkarıldığından şüphelenen polis, soruşturma başlattı.

Büşra Kabataş’ın annesi Aylin Çetin ile aynı işyerinde çalışırken işten atılan Taner Yaylacı’nın eve girerek genç kızı el ve ayaklarından bağlayarak 20 yerinden bıçakladığı, boğduğu ve ardından darp ettiği belirlendi. Cinayetin meydana gelmesini önlemek için ateş.

‘Tecavüzün cezası’, ‘elektroşok tabancasıyla bilinçsizce yere nasıl vurulur’

Tokat’a kaçmaya hazırlanan Yaylacı, polise yakalandıktan sonra çıkarıldığı “canavarca his ve işkenceyle kasten öldürme” suçundan tutuklandı.

Cinayetle ilgili soruşturmayı yürüten polis ekipleri, Taner Yaylacı’nın cep telefonu ve bilgisayarında inceleme yaptı.

Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek otopsi raporunda tecavüze dair delil olup olmadığının tespitinin sonucu bekleniyor.

Geriye dönük araştırmalarda Yaylacı’nın; ‘Çocuk cinsel istismarı sonrası adli tıp uygulamaları’, ‘boğulma vakalarında belirtiler nasıl anlaşılır’, ‘bilgisayar suçlarında adli tıp tespitleri’, ‘boğulma ile ilgili ceset görüntüleri’, ‘diri diri yakıldıktan sonra otopsi sonuçları’, ‘ölüm sonuçları’ ‘tecavüz’, ‘tecavüz cezası’, ‘elektroşok tabancasıyla bilinçsizce nasıl vurulur’, ‘otopsi raporu kaç gün çıkar’, ‘bilinç üstüne tecavüz’, ‘2021-2022 lise çıkış saatleri’ , ‘DNA ile suçlu bulundu’, ’15 yaşındaki çocuğa nasıl tecavüz edilir?’ ve ‘zorla tecavüzle ilgili pornografik görüntüler’.

Yapılan tespitlerin ardından Adli Tıp Kurumu’ndan alınan otopsi raporunda tecavüz bulgusu bulunup bulunmadığının tespitinin sonucu bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu