Haber

500 TL’lik banknot basılacak mı, basılacak mı?

AK Parti Bingöl Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, “500 TL’lik banknotların basılacağı” iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin 500 liralık banknotlara ihtiyacı olmadığını belirten Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde temel önceliğimiz enflasyonu düşürmek, 2-3 yıl içinde tek haneli rakamlara getirmek. Bugünkü enflasyonla spekülasyon var ama belirsizliğin azaldığı bir ortamda. Seçimden sonra enflasyon düşecek” dedi. Peki, 500 TL’lik banknot basılacak mı, basılacak mı?

500 TL’LİK BANKNOT TUTULACAK MI, BASILACAK MI?

AK Parti Bingöl Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Kurulu Başkanı Cevdet Yılmaz, “500 TL’lik banknot basılacak” tezlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin 500 liralık banknotlara ihtiyacı olmadığını belirten Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde temel önceliğimiz enflasyonu düşürmek, 2-3 yıl içinde tek haneli rakamlara getirmek. Bugünkü enflasyonla spekülasyon var ama belirsizliğin azaldığı bir ortamda. Seçimden sonra enflasyon düşecek” dedi.

Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Serbest Kur rejimimiz var, bundan vazgeçme düşüncemiz yok. Dövizde fiyatı arz ve talep belirliyor. Dönemsel hareketler her an olabilir. Dövizin arz ve talebi belirliyor. gelecek.Cari açığı azaltma perspektifi olan Türkiye 100 milyar lira turizm, 400 milyar lira ihracat hedefliyor.Türkiye 1.5 trilyon dolarlık ekonomi hedefliyor.Döviz hep hareket edecek,gelecek aşağı yukarı gidiyor.Asıl olan reel döviz kuru.Reel döviz kurunun istikrarlı bir seyir izleyeceğini düşünüyorum.Ekonominin düşmanı belirsizliktir.Önümüzdeki dönemde belirsizlikler azalacak, takımlar şekillenecek, istikrarlı Ve bu bahisler bir inanç ortamında şekillenecektir.”

koycegiz-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu