Haber

16 yıldır pizzacı olarak çalışan mafya üyesi aranıyor

Uluslararası polis teşkilatı Interpol, 16 yıldır aranan mafya tipi suç örgütü Ndrangheta üyesi Edgardo Greco’yu (63) gözaltına aldığını duyurdu. Çok tehlikeli olduğu belirtilen Greco’nun bir restoranda pizza şefi olarak çalıştığı belirtildi.

İtalya’da 30 yıldır firarda olan ve geçtiğimiz hafta bir sağlık kliniğinde gözaltına alınan ünlü mafya babası Matteo Messina Denaro’nun ardından dün Interpol, mafya tipi suç örgütü Ndrangheta üyesi Edgardo Greco’nun tutuklandığını dün duyurdu. 16 yıldır firardaydı, Fransa’da alıkonuldu. . Greco’nun “çok tehlikeli bir kaçak” olduğunu belirten Interpol, 1990’lı yıllarda iki kişiyi öldürmek ve cinayete teşebbüsten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığını vurguladı. Greco’nun Fransa’nın Saint Etienne kentindeki bir restoranda pizza şefi olarak çalıştığı söyleniyor.

Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock, “Yurt dışında sakin bir hayat sürmeye çalışsalar da kaçaklar adaletten sonsuza kadar kaçamazlar. Kararlı polis her zaman adaletin tecelli etmesini sağlayacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu